Problem z transportem gości weselnych? – Sprawdź nasze porady!

Jak wynająć busa na wesele dla gości?

Wynajem autobusu na wesele to popularne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy kościół znajduje się gdzie indziej niż sala weselna lub całość odbywa się za miastem. Zanim jednak się zdecydujesz, przeczytaj, jakie mogą być konsekwencje nieprzemyślanego najmu.

Jakie są busy na wesele na wynajem?

Możesz wybierać spośród kilku możliwości. Każda ma nieco inny charakter:

  • Autokary – Niezastąpione, gdy gości jest dużo. Te starszego typu mogą jednak wydać się niezbyt luksusowe, co będzie przeszkadzać, jeśli impreza jest zaplanowana w każdym detalu.
  • Autobusy miejskie – Z tej możliwości najczęściej korzystają młodzi związani z miastem. To oryginalne rozwiązanie, jednak ma swoje ograniczenia – autobus zazwyczaj nie dojedzie daleko za miasto, kierowca może odmówić wjazdu na polną czy kamienistą drogę, a terminy są bardzo sztywne.
  • Busy – Nowoczesny bus wygląda elegancko i świetnie sprawdzi się do przewozu mniejszych grup gości. Dobrze uzupełni imprezę, na którą Państwo Młodzi przyjeżdżają innym współczesnym samochodem podobnej marki. Wynajem kilku busów może być alternatywą dla jednego autokaru, który nie byłby w stanie odebrać czy dowieźć wszystkich pod dom. W przypadku busów da się bez problemu zorganizować odbieranie gości z różnych miejsc, późne powroty czy nagłe wyjazdy. Znacznie łatwiej jest przy tym zorganizować grupę kilku osób do dzielenia busa, niż kilkudziesięciu chętnych, by zapełnić autokar tylko dlatego, że niewielka grupka gości chce wracać o określonej godzinie.

Na wypadek problemów

Wesela należą do imprez, na których łatwo o nieprzewidziane zdarzenie. Jazda do klimatycznego kościółka lub wiejskiej sali weselnej po wybojach to ryzyko uszkodzenia pojazdu. Zdarzają się też inne wypadki, gdy na przykład goście po hucznej zabawie z trudem wsiadają do autokaru.

W takich chwilach szybko staje się jasne, czy przewoźnik oferujący wynajem busa na wesele jest solidny. Wielu nowożeńców boleśnie przekonało się, jak może się skończyć wynajem samochodu od osoby prywatnej lub z przypadkowego ogłoszenia. W razie wypadku, młode małżeństwo zamiast świętowaniem, musi zająć się formalnościami, a do tego pokryć koszty zniszczeń.

Gdzie wynająć autobus na wesele?

Oczywiście da się tego uniknąć. Przykładowo w wypożyczalni samochodów PrestigeCar.pl każdy najem objęty jest ubezpieczeniem OC, AC i NNW. Do tego jest rozbudowany pakiet Assistance Premium, który daje wsparcie w razie awarii na drodze czy innego przypadkowego zdarzenia. Dzięki temu goście Młodej Pary mogą bezpiecznie dojechać na wesele, a nowożeńcy nie muszą w tym wyjątkowym dniu mieć na głowie żadnych formalności.

Przeczytaj również
co ważnego w umowie wynajmu

Umowa najmu samochodu – co powinna zawierać?

Co ważnego znajduje się w umowie najmu samochodu? W dzisiejszych czasach wynajęcie auta stało się bardzo popularną alternatywą do posiadania samochodu na własność. Pozwala to na obniżenie kosztów wynikających z obligatoryjnego ubezpieczenia OC, przeglądów...

Czytaj dalej >

Promocja weekendowa 2+1

Wynajmij samochod w piątek między 16:00 a 18:00 i zwróć w poniedziałek o 10:00,a zapłacisz tylko za dwie doby wynajmu Promocja obejmuje każdy pojazd dostępny w naszej flocie z wykluczeniem Forda Mustanga Limit kilometrów...

Czytaj dalej >