FAQ

Jakie dokładnie dokumenty potrzebuje aby wynająć pojazd?

Ważne i honorowane na terytorium Polski Prawo jazdy oraz drugi dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

Obywatele spoza Unii Europejskiej muszą posiadać dodatkowo Międzynarodowe Prawo Jazdy (w formie książeczki).

Czy może być więcej niż jeden kierowca?

Tak, ilość osób, która będzie upoważniona do prowadzenia pojazdu jest nielimitowana. Warunkiem upoważnienia osoby do kierowania pojazdem wynajętym w Prestige-Cars jest konieczność dostarczenia kompletu dokumentów (prawo jazdy oraz dowód osobisty) przed wynajmem pojazdu. Za dodatkowych kierowców nie pobieramy żadnej opłaty.

Czy mogę wyjechać wynajętym samochodem za granicę RP?

Tak. Jeśli planujesz podróż zagraniczną, poinformuj nas o tym przed wynajmem samochodu. Po otrzymaniu pisemnej zgody możesz wyjechać do wszystkich krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii. Dodatkowy koszt doliczany jednorazowo do wynajmu pojazdu to 50 zł.

Czy mogę przedłużyć lub skrócić trwający wynajem?

Oczywiście, wystarczy 12h przed planowanym zwrotem pojazdu poinformować nas o chęci przedłużenia wynajmu. Przedłużenie o 48h można dokonać telefonicznie, natomiast przedłużenie wynajmu o więcej niż 48h musi zostać dokonane w oddziale Prestige-Cars.

Skrócenie najmu jest możliwe w każdym momencie. Firma Prestige-Cars zwróci Państwu kwotę niewykorzystanych pełnych dób wynajmu. Ważnym jest fakt, że w przypadku szybszego zwrotu pojazdu stawka wynajmu zostanie skalkulowana ponownie jeżeli zmieni się próg rabatu automatycznego.

Czy muszę płacić zaliczkę przed wynajmem?

Tylko gdy Pracownik Prestige-Cars uzna to za konieczne. Pojazdy klas A,B,C,D są automatycznie zwolnione z zaliczki przed wynajmem. Zaliczka konieczna będzie w przypadku chęci rezerwacji pojazdu klas E,S,R,P w okresie sezonowym gdy ilość rezerwacji na te pojazdy jest najwyższa (wakacje, ferie, święta, długie weekendy).

Jak mogę złożyć rezerwację?

Najprościej poprzez formularz rezerwacyjny na stronie WWW, lecz możliwe jest także złożenie rezerwacji drogą telefoniczną +48 71 781 90 90 lub poprzez e-mail: kontakt@prestige-cars.pl

Ile lat mają Wasze auta?

Nie posiadamy w swojej flocie pojazdów, które są starsze niż 3 lata. Większość naszej floty jest wymieniana co rok, więc macie Państwo pewność, że każdy pojazd będzie w perfekcyjnym stanie technicznym i z niskim przebiegiem.

Czy wszystkie Wasze auta są ubezpieczone?

Tak, każdy nasz pojazd posiada pakiet ubezpieczeń AC/OC/NNW wraz z assistance premium na terenie całego UE (z wyłączeniem Bułgarii i Rumunii).

Czy mogę zapłacić za wynajem w EURO?

Niestety nie, obowiązującą walutą w Polsce jest PLN (Polski złoty) i tylko w takiej walucie możemy przyjąć zapłatę za wynajem. Zapraszamy do skorzystania z płatności PayU lub kartą płatniczą w walucie Państwa rachunku bankowego.

Czy mogę wykupić dodatkowe ubezpieczenie aby nie stracić kaucji?

Tak, zniesienie udziału własnego w szkodzie chroni naszych Klientów przed koniecznością zapłaty za uszkodzenia powstałe z winy Klienta lub z winy nieznanego sprawcy.

Ważnym jest aby szkodę zgłosić natychmiast po wykryciu lub po zdarzeniu na infolinię techniczną Prestige-Cars +48 71 781 90 90 i postępować wg zaleceń naszego konsultanta.

Po co zabezpieczacie kaucję?

Kaucja jest dla nas zabezpieczeniem w przypadku gdyby pojazd lub wyposażenie pojazdu uległo uszkodzeniu lub powstała konieczność zwrotu kosztów np. za nie dotankowanie pojazdu.

Nie oznacza to, że za każdą nową rysę będziemy zabierać kaucję.  Staramy się podchodzić do tematu bardzo elastycznie. Jeżeli nasz stały Klient uszkodził pojazd w taki sposób, że możemy uszkodzenie usunąć niskim nakładem pracy to nie będziemy wykonywać obciążenia. W przypadku szkód, których usunięcie jest niższe niż wysokość kaucji, obciążamy Klienta jedynie wysokością naprawy pojazdu i ew. kosztami przestoju auta jeżeli miał miejsce.

Czy limit 500km na dobę oznacza, że nie mogę w ciągu jednego dnia przejechać więcej niż 500 km pomimo, iż wynająłem auto na tydzień?

Limit 500km na dobę sumuje się i oznacza, że podczas całego tygodnia może przejechać Pan 3500 kilometrów. Nie ma dla nas znaczenia ile przejeżdża Pan kilometrów w ciągu jednej doby.

Czy mogę oddać pojazd w innym mieście?

Tak, lecz w chwili obecnej Prestige-Cars działa jedynie na terenie woj. Dolnośląskiego i koszt takiego zwrotu będzie zależał od odległości miejsca zwrotu od Wrocławia.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu?

Ceny poszczególnych pojazdów są różne, w zależności od wybranego modelu. Co ważne w firmie Prestige-Cars działa nasz autorski program rabatowy im dłużej tym taniej który obniża cenę najmu już od 4 doby – im dłużej wynajmujesz tym mniej zapłacisz.  Najłatwiej sprawdzić cenę pojazdu poprzez kalkulator ceny wynajmu. Jeśli rezerwujesz samochód poprzez formularz na stronie internetowej, od razu widzisz jaki będzie całkowity koszt wynajmu. Gwarantujemy, że nie znajdziesz żadnych ukrytych opłat. W przypadku rezerwacji telefonicznej albo w oddziale nasz pracownik poda dokładną cenę wynajmu i poinformuje Cię o wszystkich składających się na nią opłatach.

Czy musze mieć kartę kredytową aby wynająć pojazd?

Nie, może to być również karta debetowa. Nie potrzebujesz w ogóle karty jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą lub posiadasz naszą Karte Stałego Klienta Prestige-Cars. Do wynajmu pojazdów klasy A i B nie jest wymagane zabezpieczenie depozytu na jakiejkolwiek karcie płatniczej.