Ubezpieczenie wynajmowanego samochodu

Choć w ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów, wciąż nie każdy kierowca jest do tego przekonany. Tymczasem możliwość wynajmu auta na parę dni to znakomita opcja w wielu różnych sytuacjach, o czym przekonało się już naprawdę sporo osób. Wyjazd w delegację, bardziej komfortowe poruszanie się po mieście na wakacjach czy wreszcie zastępstwo dla naszego pojazdu, który z jakiegoś powodu jest uziemiony. Wypożyczalnie samochodów to zbawienie dla wielu kierowców, natomiast przy okazji wynajmu trzeba pamiętać o kilku ważnych aspektach, wśród których mamy także ubezpieczenie wynajmowanego samochodu.

Głównie dlatego nie dajmy zwieść się znakomitym stawkom, jakie często możemy zobaczyć w ofercie różnych wypożyczalni – wszak do tego wszystkiego należy jeszcze dodać kilka opłat dodatkowych, wśród których mamy właśnie ubezpieczenie. Sam zakup takiego świadczenia jednak nie wystarczy – musimy bowiem zadbać o to, by ubezpieczenie obejmowało różne szczegółowe wydarzenia, z jakimi możemy spotkać się na drodze. Dotyczy to chociażby pękniętej opony czy wybitej szyby lub zarysowania karoserii, co przecież niekoniecznie musi być naszą winą. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że ubezpieczenie pokryje takie właśnie sytuacje.

Jak przygotować się do wynajmu samochodu?

Ale ubezpieczenie wynajmowanego samochodu to nie jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać przed pójściem do wypożyczalni. Zanim rozpoczniemy cały proces wynajmu trzeba jeszcze na przykład wybrać odpowiedni model auta, a potem dobrze sprawdzić jego stan. Z szerokiej floty samochodów na wynajem mogą skorzystać mieszkańcy Wrocławia, udając się do wypożyczalni samochodów PrestigeCar.pl, gdzie każdy kierowca z pewnością znajdzie auto idealnie odpowiadające jego potrzebom. Dotyczy to zresztą nie tylko miejscowych, ale również przyjezdnych, którzy potrzebują komfortowego auta, by poruszać się po mieście i po okolicach.

Jeżeli potrzebujemy więc samochodu na tu i teraz, a zamierzamy korzystać z niego tylko przez krótki, określony czas to najlepszym rozwiązaniem będzie właśnie wizyta w wypożyczalni samochodów. Na taką opcję decyduje się zresztą coraz więcej osób, natomiast przy tym wszystkim nie zapominajmy o tym, by pozostać czujnym – koniecznie trzeba bowiem sprawdzić, czy z pojazdem wszystko jest w porządku, a następnie poznać szczegóły związane z ubezpieczeniem auta, by potem móc bez stresu i zmartwień poruszać się samochodem w wygodny sposób.

Przeczytaj również

Promocja weekendowa 2+1

Wynajmij samochod w piątek między 16:00 a 18:00 i zwróć w poniedziałek o 10:00,a zapłacisz tylko za dwie doby wynajmu Promocja obejmuje każdy pojazd dostępny w naszej flocie z wykluczeniem Forda Mustanga Limit kilometrów...

Czytaj dalej >
Wynajem samochodu na zagraniczną wycieczkę

Wyjazd za granicę wypożyczonym autem

Na samodzielne zorganizowanie wycieczki zagranicznej decyduje się coraz więcej Polaków. Oprócz wynajmu hoteli, zakupu biletów lotniczych czy opracowaniu turystycznych tras, warto wcześniej pomyśleć również o rodzaju transportu, z którego będziemy korzystać na miejscu. Wypożyczenie...

Czytaj dalej >