Zalety i wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Zalety i wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Po kupnie nowego lokum oraz popakowaniu wszystkich rzeczy nadchodzi czas na przetransportowanie ich do nowego miejsca. Gdy zwykły samochód osobowy jest zbyt mały, a oferty profesjonalnych firm transportowych przekraczają nasze potrzeby lub budżet, ciekawą alternatywą może być skorzystanie z oferty wypożyczalni busów osobowych. Przedstawiamy plusy i minusy takiego rozwiązania.

Zalety wynajęcia busa na przeprowadzkę

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania to wydarzenie, które sprawia dużo radości, wymagając jednocześnie wykazania się umiejętnościami organizacyjnymi. Samodzielna przewożenie to często wybierana forma przenosin do nowego mieszkania. Z pomocą przyjaciół i ich samochodów najczęściej przewożone są przedmioty osobiste, książki czy też mniejsze sprzęty AGD. Jest to jednak rozwiązanie dość czasochłonne. Przewożenie rzeczy niewielkimi pojazdami wymaga najczęściej odbycia co najmniej kilku kursów, w czasie których przewieziemy wszystkie rzeczy.

Wypożyczenie większego, bardziej pojemnego busa umożliwia zakończenie przeprowadzki w krótszym czasie. Regulowane, rozsuwane fotele oraz duża przestrzeń bagażowa umożliwią przewożenie sprzętów o większej wadze i gabarytach, niż jest to możliwe w samochodach osobowych. Konieczność mniejszej ilości przejazdów z jednego miejsca na drugie, oznacza najczęściej również mniejszą kwotę wydaną na benzynę. Busy osobowe mogą być kierowane przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B. Dzięki temu, nie ma potrzeby wynajmowania dodatkowego kierowcy i mnożenia dodatkowych wydatków. Jednocześnie busy są niezwykle komfortowe w prowadzeniu, a ich wielkość nie sprawia problemów nawet mniej doświadczonym kierowcom.

Kolejną zaletą skorzystania z usług wypożyczalni busów osobowych jest duża niezależność w przeprowadzce. Czas przenosin do nowego lokum możemy dostosować do własnego grafiku, bez konieczności dopasowania się do terminów firmy transportowej. Umożliwia to stworzenie planu przeprowadzki, dzięki czemu bez stresu spakujemy i przewieziemy rzeczy.

Wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Duża kwota wydana na nowy lokum, a także wydatki związane z jego wyposażeniem, sprawiają, że niechętnie myślimy o wydaniu kolejnych pieniędzy, nawet jeśli kwota wynajęcia busa nie jest zbyt wysoka. Przejazd własnym samochodem lub samochodem przyjaciół często wydaje się w tej sytuacji bardziej atrakcyjną opcją. Niedogodnością może okazać się również zbyt mała pojemność samochodu. W przypadku przewozu większych mebli i sprzętów AGD, a także nietypowych przedmiotów takich jak fortepian, konieczny może stać się wynajem profesjonalnej firmy transportowej, która zabezpieczy przewożone gabaryty w odpowiedni sposób.

Przed wyborem samochodu do przeprowadzki warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Po porównaniu kosztów związanych z benzyną i amortyzacją pojazdu może okazać się, że przeprowadzka własnym autem nie jest najkorzystniejszą z możliwości. Analiza ofert wypożyczalni samochodów pozwoli dobrać odpowiedni do potrzeb pojazd, dzięki któremu przewieziemy rzeczy szybko i bezpiecznie.

Przeczytaj również
Auta na specjalne okazje

Auta na specjalne okazje

W życiu każdego człowieka mają miejsce wydarzenie wymagające szczególnej oprawy. Śluby, wesela, studniówki, bale czy bankiety, to tylko niektóre z nich. Warto zapewnić tym szczególnym wydarzeniom specjalną oprawę. Wypożyczalnia aut luksusowych pozwoli na podkreślenie...

Czytaj dalej >
co ważnego w umowie wynajmu

Umowa najmu samochodu – co powinna zawierać?

Co ważnego znajduje się w umowie najmu samochodu? W dzisiejszych czasach wynajęcie auta stało się bardzo popularną alternatywą do posiadania samochodu na własność. Pozwala to na obniżenie kosztów wynikających z obligatoryjnego ubezpieczenia OC, przeglądów...

Czytaj dalej >