Zalety i wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Zalety i wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Po kupnie nowego lokum oraz popakowaniu wszystkich rzeczy nadchodzi czas na przetransportowanie ich do nowego miejsca. Gdy zwykły samochód osobowy jest zbyt mały, a oferty profesjonalnych firm transportowych przekraczają nasze potrzeby lub budżet, ciekawą alternatywą może być skorzystanie z oferty wypożyczalni busów osobowych. Przedstawiamy plusy i minusy takiego rozwiązania.

Zalety wynajęcia busa na przeprowadzkę

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania to wydarzenie, które sprawia dużo radości, wymagając jednocześnie wykazania się umiejętnościami organizacyjnymi. Samodzielna przewożenie to często wybierana forma przenosin do nowego mieszkania. Z pomocą przyjaciół i ich samochodów najczęściej przewożone są przedmioty osobiste, książki czy też mniejsze sprzęty AGD. Jest to jednak rozwiązanie dość czasochłonne. Przewożenie rzeczy niewielkimi pojazdami wymaga najczęściej odbycia co najmniej kilku kursów, w czasie których przewieziemy wszystkie rzeczy.

Wypożyczenie większego, bardziej pojemnego busa umożliwia zakończenie przeprowadzki w krótszym czasie. Regulowane, rozsuwane fotele oraz duża przestrzeń bagażowa umożliwią przewożenie sprzętów o większej wadze i gabarytach, niż jest to możliwe w samochodach osobowych. Konieczność mniejszej ilości przejazdów z jednego miejsca na drugie, oznacza najczęściej również mniejszą kwotę wydaną na benzynę. Busy osobowe mogą być kierowane przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B. Dzięki temu, nie ma potrzeby wynajmowania dodatkowego kierowcy i mnożenia dodatkowych wydatków. Jednocześnie busy są niezwykle komfortowe w prowadzeniu, a ich wielkość nie sprawia problemów nawet mniej doświadczonym kierowcom.

Kolejną zaletą skorzystania z usług wypożyczalni busów osobowych jest duża niezależność w przeprowadzce. Czas przenosin do nowego lokum możemy dostosować do własnego grafiku, bez konieczności dopasowania się do terminów firmy transportowej. Umożliwia to stworzenie planu przeprowadzki, dzięki czemu bez stresu spakujemy i przewieziemy rzeczy.

Wady wynajęcia busa na przeprowadzkę

Duża kwota wydana na nowy lokum, a także wydatki związane z jego wyposażeniem, sprawiają, że niechętnie myślimy o wydaniu kolejnych pieniędzy, nawet jeśli kwota wynajęcia busa nie jest zbyt wysoka. Przejazd własnym samochodem lub samochodem przyjaciół często wydaje się w tej sytuacji bardziej atrakcyjną opcją. Niedogodnością może okazać się również zbyt mała pojemność samochodu. W przypadku przewozu większych mebli i sprzętów AGD, a także nietypowych przedmiotów takich jak fortepian, konieczny może stać się wynajem profesjonalnej firmy transportowej, która zabezpieczy przewożone gabaryty w odpowiedni sposób.

Przed wyborem samochodu do przeprowadzki warto rozważyć wszystkie dostępne opcje. Po porównaniu kosztów związanych z benzyną i amortyzacją pojazdu może okazać się, że przeprowadzka własnym autem nie jest najkorzystniejszą z możliwości. Analiza ofert wypożyczalni samochodów pozwoli dobrać odpowiedni do potrzeb pojazd, dzięki któremu przewieziemy rzeczy szybko i bezpiecznie.

Przeczytaj również
Samochód do ślubu

Jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Ślub, przez wielu ludzi określany jako najważniejszy dzień w życiu, to uroczystość poprzedzona intensywnymi przygotowaniami. Obok wyboru obrączek, sali, aranżacji czy jedzenia, jednym z ważnych elementów oprawy jest również pojazd, którym młoda para pojedzie...

Czytaj dalej >
5 najczęściej wynajmowanych samochodów na wakacje

5 najczęściej wynajmowanych samochodów na wakacje

Wakacyjne wyjazdy to czas, kiedy najczęściej korzystamy z usług wypożyczenia samochodów. Szeroki wybór modeli umożliwia dobór pojazdu odpowiedniego do naszych potrzeb. Sprawdźmy jakie samochody są najchętniej wynajmowane przez turystów. 1. Samochody mini Samochody mini...

Czytaj dalej >

Wynajem aut na lotnisku Wrocław.

Wypożyczalnia Aut Prestige-Cars Wrocław pobiera jedynie 35 zł za podstawienie lub odbiór samochodu na lotnisku im.  Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Powyższa opłata podyktowana jest tym,  iż Wypożyczalnia Samochodów Prestige Cars nie posiada stacjonarnego biura na...

Czytaj dalej >