Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?

jaki samochód wypożyczają Polacy

Polacy coraz chętniej decydują się na wypożyczanie samochodów. Jest to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla firm, aby przemieścić swoich pracowników podczas wyjazdów służbowych, jak i osób prywatnych, które potrzebują pojazdu w trakcie rodzinnych wakacji lub innych okoliczności. Jakie są jednak najczęściej wypożyczane samochody przez Polaków? Za co je cenią i czego szukają w wypożyczalniach aut?

Najczęściej wypożyczane auta w Polsce

Numerem jeden w rankingu najczęściej wynajmowanych czterośladów przez Polaków są ekonomiczne samochody. Wypożyczalnia, która w swojej ofercie ma tego typu auta może liczyć na spore zainteresowanie. Klientów najczęściej przyciąga stosunkowo najbardziej atrakcyjna cena za wynajem. Ekonomiczne samochody, które ma każda wypożyczalnia, są to najczęściej pojazdy typu kompakt oraz sedan. Z kolej najpopularniejsze marki to Toyota, Skoda oraz Seat.

Ekonomiczne samochody, które oferuje dana wypożyczalnia kosztują od ok. 60 zł do ok. 200 zł za dobę. Na ostateczną cenę wpływ ma marka samochodu, pojemność silnika, rok produkcji oraz przede wszystkim to, czy umowa najmu dotyczy okresu krótkoterminowego, czy długoterminowego. Ponadto za ekonomiczne samochody z wypożyczalni należy wpłacić stosunkowo najniższą kaucję. Oscyluje ona w granicach 500 zł za auto.

Polacy w samochodach ekonomicznych cenią sobie również niskie spalanie paliwa. Dzięki temu bowiem część pieniędzy, które zostałyby wydane na większe ilości benzyny, ropy lub gazu, zostają w ich portfelach. Ponadto również samochody kompaktowe chętnie wybierane są do użytkowania w dużych miastach, w których w śródmieściu często jest bardzo mało miejsca na zaparkowanie oraz manewry.

Kolejne najczęściej wypożyczane samochody w Polsce

Bardzo chętnie wynajmowane są również w Polsce premium samochody. Wypożyczalnia cieszy się dużym zainteresowaniem jeśli je posiada w swojej ofercie. Polacy wybierają modele bardzo ekskluzywne i wysokiej klasy auta. Z czego to wynika? Choć koszty wypożyczania tego typu samochodów są większe, to wysoki jest również komfort podróży oraz prestiż. Premium samochody, które ma niemal każda wypożyczalnia wynajmowane są dla ważnych pracowników i przedstawicieli firm, a także przez osoby, które cenią sobie najwyższe standardy jakościowe oraz styl, wygodę i najnowsze rozwiązania. Ponadto premium samochody z wypożyczalni, to doskonały pomysł na wyjątkowe okazje, takie jak ślub, wieczór kawalerski itp.

Premium samochody, które ma dana wypożyczalnia kosztują od 200 zł do 600 zł za dobę. Trzeba też liczyć się z wpłaceniem wyższej kaucji oraz tego, że prawdopodobnie ich duże silniki spalą więcej paliwa.

Inne najczęściej wypożyczane auta w Polsce

Ekonomiczne samochody i premium samochody – nie tylko te auta powinna mieć dobra wypożyczalnia. Polacy często decydują się również na duże samochody rodzinne, które idealnie nadają się do wyprawy na wakacje lub ferie zimowe, a także jeszcze większe samochody wieloosobowe. Tego typu auta wypożyczane są przez większe zarówno formalne, jak i mniej formalne, przyjacielskie grupy udające się na wypad weekendowy za miasto lub jakąś specjalną uroczystość.

Przeczytaj również
Samochód do ślubu

Jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Ślub, przez wielu ludzi określany jako najważniejszy dzień w życiu, to uroczystość poprzedzona intensywnymi przygotowaniami. Obok wyboru obrączek, sali, aranżacji czy jedzenia, jednym z ważnych elementów oprawy jest również pojazd, którym młoda para pojedzie...

Czytaj dalej >