Czy warto wypożyczyć auto na zimowy wyjazd na ferie?

samochód na ferie

Przed zbliżającymi się feriami zimowymi często rozpoczyna się rodzinna dyskusja o sposobie dotarcia w miejsce wypoczynku. Auto rodzinne na ferie zimowe, to doskonały pomysł na podróż w komfortowych warunkach. Dzięki ofertom wypożyczalni samochód na ferie zimowe można bez problemów wynająć i korzystać z niego przez cały okres trwania zimowych wakacji, bez obaw o przegląd techniczny pojazdu, ubezpieczenie OC, czy koszty związane z eksploatacją i wymianą zużytych części. Jak to zrobić i jakie Auto na ferie zimowe wybrać? Podpowiadamy!

Auto na ferie zimowe – dlaczego warto

Ferie zimowe to czas na białe szaleństwo wraz z grupą przyjaciół lub swoimi bliskimi i dziećmi. Polacy najchętniej w tym okresie podróżują w góry. Najwygodniej jest dostać się tam samochodem, gdyż często mniejsze miejscowości, w których znajdują się atrakcyjne wyciągi, nie są ze sobą dostatecznie skomunikowane. Samochód na ferie zimowe zapewnia również doskonałe warunki podróżowania w cieple i bez wilgoci. Ponadto daje dużą mobilność, dzięki czemu można w prosty sposób przemieszczać się między stacjami narciarskimi z całym swoim sprzętem.

Auto rodzinne na ferie zimowe

W ofercie wypożyczalni samochodowych znajdują się przestronne i pakowne samochody rodzinne typu Station Wagon, takie jak Skoda Superb 2.0 TDI Kombi, Hyundai 130 1.4 Diesel, czy też KIA Ceed,d 1.6 Diesel. Dobrze również jako auto rodzinne na ferie zimowe spiszą się auta typu Sedan, a także SUV-y. Wszystkie te samochody charakteryzują się dobrą przyczepnością na trasie. Wyposażone są w systemy bezpieczeństwa, ABS oraz poduszki powierzchnie. Nowoczesny samochód na ferie zimowe gwarantuje bezpieczeństwo dla wszystkich pasażerów, a także wygodną podróż. Dodatkowo Auto rodzinne na ferie zimowe można wyposażyć za symboliczną opłatę w fotelik dziecięcy, a także zestaw GPS, dzięki któremu dowieziesz swoją rodzinę bez błądzenia po nieznanych okolicach.

Dobry samochód na ferie zimowe wynajęty z wypożyczalni wiąże się z kosztami. Ceny za auto rodzinne na ferie zimowe są jednak stosunkowo atrakcyjne. Wypożyczając pojazd na 2 tygodnie będzie trzeba zapłacić od ok. 100 zł do ok. 200 zł za dobę. W przypadku tygodniowego najmu koszty są nieco wyższe. Urosną o 5-10%. W wypożyczonym samochodzie nie trzeba martwić się z kolei o koszty związane z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, okresowymi przeglądami technicznymi, a także eksploatacją. Wystarczy zatankować paliwo i cieszyć się podróżą na wymarzony urlop z rodziną.

Duży samochód na ferie zimowe

Jeśli wybierasz się na wakacyjny urlop większą grupą i auto rodzinne na ferie zimowe to za mało, warto skorzystać z oferty wypożyczenia auta typu Mini Bus. Może to być np. Opel Vivaro, który pomieści maksymalnie dziewięciu pasażerów. Takie duże auto na ferie zimowe to znakomity pomysł na wspólny wyjazd. Koszty jego wynajęcia, po rozbiciu ceny na całą grupę okazują się niewielkie. Wygodna podróż i wspólne przygody są z pewności warte takiej atrakcyjnej ceny. Ten samochód na ferie zimowe dostępny jest już od 158 zł za dobę, więc warto to przemyśleć!

Przeczytaj również

Wynajem aut na lotnisku Wrocław.

Wypożyczalnia Aut Prestige-Cars Wrocław pobiera jedynie 35 zł za podstawienie lub odbiór samochodu na lotnisku im.  Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Powyższa opłata podyktowana jest tym,  iż Wypożyczalnia Samochodów Prestige Cars nie posiada stacjonarnego biura na...

Czytaj dalej >

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu?

Istnieje wiele sytuacji, w których samochód przyda nam się tylko na krótki czas – nic więc dziwnego, że dla wielu osób możliwość jednorazowego wynajmu pojazdu to niezwykle wygodne rozwiązanie. Okazji do wypożyczenia samochodu jest...

Czytaj dalej >