Dodatkowe akcesoria, które można otrzymać przy wypożyczeniu samochodu

akcesoria samochodowe

W wypożyczalniach aut, można znaleźć wiele samochodów. Różnią się one ze względu na marki i modele, a także wielkość silników, ilość osób które można nimi przewozić, czy pojemność bagażników. Szeroki wybór sprawia, że każdy kto przyjdzie do wypożyczalni będzie mógł znaleźć optymalny dla siebie samochód. Dla komfortowej podróży ważne jest również wyposażenie pojazdu. Jakie jednak są dodatkowe akcesoria, które można otrzymać przy wypożyczeniu samochodu? Śpieszymy z odpowiedzią!

Podstawowe dodatki

Podstawowymi dodatkami oferowanymi przez wypożyczalnie są profesjonalne systemy GPS. Dzięki nim zyskuje się pewność, że do celu dotrze się najkrótszą i najszybszą trasą. GPS to niezwykle wygodne urządzenie, które bez problemu można użytkować podczas kierowania samochodem. Koszt wypożyczenia go oscyluje w granicy 4 złote za dobę. Jest to zatem stosunkowo tanie rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas potrzebny na szukanie danej trasy, firmy czy ulicy.

Tyle samo kosztuje inny dodatek oferowany przez wypożyczalnie. Są to foteliki dla dzieci. Stanowią one obowiązkowe wyposażenie, jeśli w podróż wybieramy się z niemowlęciem lub małym dzieckiem. Najczęściej są to foteliki najwyższej klasy, które spełniają wszelkie, bardzo rygorystyczne, standardy bezpieczeństwa. Dzięki niemu zyskasz pewność, że dziecko będzie jechało w wygodnych i komfortowych warunkach. Przede wszystkim jednak zapewnisz mu bezpieczeństwo!

Dodatkowe akcesoria zimowe

Niektóre wypożyczalnie aut oferują również, w okresie gdy na zewnątrz panują najniebezpieczniejsze warunki pogodowe, dodatkowe akcesoria na zimę. Standardowo wszystkie samochody na wynajem są wyposażone w opony zimowe, jednak gdy udajemy się w podróż na ferie zimowe w góry, z pewnością przydadzą się łańcuchy śniegowe na koła. W miejscowościach górskich drogi są bowiem często ośnieżone oraz oblodzone, a ich stopień nachylenia jest duży. Łańcuchy śniegowe wspierają bezpieczną jazdę w tych trudnych warunkach.

Innymi dodatkiem na zimę, z którego chętnie korzystają kierowcy wynajmujący samochody są uchwyty oraz bagażniki na narty oraz deski snowboardowe. Montuje się je na dachu auta i pozwalają na przewóz swojego sprzętu narciarskiego. Nie trzeba zatem wynajmować go na miejscu. Można się cieszyć białym szaleństwem na swoich, sprawdzonych nartach!

Wi-fi

Bardzo przydatnym dodatkiem do wypożyczonego samochodu jest również Wi-Fi. Dzięki niemu nasi pasażerowie oraz kierowca mogą korzystać z Internetu podczas całej podróży. Jest to wygodne rozwiązanie zarówno dla biznesmenów, którzy potrzebują dostępu do sieci w pracy, jak i ludzi udających się na wyjazd rodzinny czy na wakacje.

Ubezpieczenia

I na koniec ubezpieczenia. Chociaż nie są to akcesoria, to warto o nich wspomnieć. Dobranie bowiem dodatkowego ubezpieczenia sprawi, że będziemy mieli wysokie poczucie bezpieczeństwa. Istnieje wiele opcji ubezpieczeń. W rozbudowanym pakiecie nie zapłacimy w razie wypadku za holowanie czy lawetowanie, a także nie będziemy musieli martwic się innymi konsekwencjami finansowymi.

Przeczytaj również
Samochód do ślubu

Jak wybrać idealny samochód do ślubu?

Ślub, przez wielu ludzi określany jako najważniejszy dzień w życiu, to uroczystość poprzedzona intensywnymi przygotowaniami. Obok wyboru obrączek, sali, aranżacji czy jedzenia, jednym z ważnych elementów oprawy jest również pojazd, którym młoda para pojedzie...

Czytaj dalej >
jaki samochód wypożyczają Polacy

Jakie samochody najczęściej wypożyczają Polacy?

Polacy coraz chętniej decydują się na wypożyczanie samochodów. Jest to doskonałe rozwiązanie, zarówno dla firm, aby przemieścić swoich pracowników podczas wyjazdów służbowych, jak i osób prywatnych, które potrzebują pojazdu w trakcie rodzinnych wakacji lub...

Czytaj dalej >
Przygotowanie na wynajem auta

Jak przygotować się do wynajmu samochodu?

Ale ubezpieczenie wynajmowanego samochodu to nie jedyna rzecz, o jakiej należy pamiętać przed pójściem do wypożyczalni. Zanim rozpoczniemy cały proces wynajmu trzeba jeszcze na przykład wybrać odpowiedni model auta, a potem dobrze sprawdzić jego...

Czytaj dalej >