Czy warto wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd?

Czy warto wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd?

Niektórym wynajem auta kojarzy się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Tymczasem może to również być sposób na fajną wycieczkę objazdową w gronie znajomych lub rodzinny wypad do Chorwacji czy nad polskie morze.

Oszczędna, ale i niezapomniana wyprawa

Owszem – na krótkich dystansach wynajem auta dla jednej osoby kosztuje więcej niż podróż autobusem. Zupełnie inaczej wygląda to jednak, gdy wyprawa jest dalsza, szczególnie w dużej grupie znajomych. Może się okazać, że wypad do Chorwacji czy Grecji samochodem zwyczajnie opłaca się bardziej niż innymi środkami transportu. Jak to możliwe?

  • Przy czterech osobach w samochodzie koszt benzyny, jak i wynajmu auta na wakacyjny wyjazd, znacząco spada. Może wyjść taniej niż samolot. Dodatkowo da się przecież wypożyczyć auto, które pali mało, a nawet samochód na gaz.
  • Podróż autokarem może być nieco tańsza, ale jakim kosztem, jeśli chodzi o czas i komfort? Każdy, kto ma za sobą kilkadziesiąt godzin w podróży z Warszawy do Barcelony czy Londynu potwierdzi, że nie są to komfortowe wakacje. Mając samochód, można tymczasem w dowolnym miejscu zatrzymać się na nocleg, obiad czy zwiedzanie.
  • Warto uczciwie obliczyć całościowe koszty transportu na miejscu podczas wakacji. Być może kilka razy trzeba będzie wynająć taksówkę lub skorzystać z miejskiego transportu. Do tego niewygodny (i często drogi) transfer autokarem lub pociągiem z lotniska, a także wynajem skutera dla kilku osób. Czy po zsumowaniu wszystkich tych kosztów nie okaże się, że podróż wynajętym autem wychodzi taniej?

Gdy samochód jest w naprawie

Inny scenariusz, w którym wypożyczone auto na wakacyjny wyjazd po prostu się opłaca, wiąże się z awarią stałego auta. Szybkie naprawy przed wakacjami w przypadkowych salonach są bardzo drogie i niepewne – bardziej opłaca się zostawić samochód na dłużej u fachowca, a w międzyczasie jeździć wynajętym. Podobnie, gdy kończy się ubezpieczenie lub auto nie ma przeglądu – lepiej załatwić te formalności na spokojnie w wolnej chwili i jechać na urlop wynajętym autem, niż przeżywać stres tuż przed urlopem.

Jak bezpiecznie wypożyczyć auto na wyjazd?

Lepiej unikać wypożyczania aut z przypadkowych ogłoszeń czy w miejscach oferujących podejrzanie niskie ceny. Liczy się zaufanie do firmy wynajmującej i pewność, że auto jest sprawne i ma ubezpieczenie OC, AC i NNW a także pakiet Assistance w całej Europie. Zobacz ceny w wypożyczalni samochodów Prestige Car, gdzie korzystne rabaty otrzymujesz już po czwartym dniu jazdy wypożyczonym autem.

Poza wygodą, wynajem auta na lato pozwala też spełnić motoryzacyjne marzenia bez konieczności zadłużania się w banku na nowy samochód. We flocie Prestige Car znajdziesz m.in. efektownego Mercedesa SLK z odkrytym dachem czy kultowego Forda Mustanga.

Przeczytaj również
co ważnego w umowie wynajmu

Umowa najmu samochodu – co powinna zawierać?

Co ważnego znajduje się w umowie najmu samochodu? W dzisiejszych czasach wynajęcie auta stało się bardzo popularną alternatywą do posiadania samochodu na własność. Pozwala to na obniżenie kosztów wynikających z obligatoryjnego ubezpieczenia OC, przeglądów...

Czytaj dalej >