Czy warto wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd?

Czy warto wypożyczyć auto na wakacyjny wyjazd?

Niektórym wynajem auta kojarzy się z luksusem, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Tymczasem może to również być sposób na fajną wycieczkę objazdową w gronie znajomych lub rodzinny wypad do Chorwacji czy nad polskie morze.

Oszczędna, ale i niezapomniana wyprawa

Owszem – na krótkich dystansach wynajem auta dla jednej osoby kosztuje więcej niż podróż autobusem. Zupełnie inaczej wygląda to jednak, gdy wyprawa jest dalsza, szczególnie w dużej grupie znajomych. Może się okazać, że wypad do Chorwacji czy Grecji samochodem zwyczajnie opłaca się bardziej niż innymi środkami transportu. Jak to możliwe?

  • Przy czterech osobach w samochodzie koszt benzyny, jak i wynajmu auta na wakacyjny wyjazd, znacząco spada. Może wyjść taniej niż samolot. Dodatkowo da się przecież wypożyczyć auto, które pali mało, a nawet samochód na gaz.
  • Podróż autokarem może być nieco tańsza, ale jakim kosztem, jeśli chodzi o czas i komfort? Każdy, kto ma za sobą kilkadziesiąt godzin w podróży z Warszawy do Barcelony czy Londynu potwierdzi, że nie są to komfortowe wakacje. Mając samochód, można tymczasem w dowolnym miejscu zatrzymać się na nocleg, obiad czy zwiedzanie.
  • Warto uczciwie obliczyć całościowe koszty transportu na miejscu podczas wakacji. Być może kilka razy trzeba będzie wynająć taksówkę lub skorzystać z miejskiego transportu. Do tego niewygodny (i często drogi) transfer autokarem lub pociągiem z lotniska, a także wynajem skutera dla kilku osób. Czy po zsumowaniu wszystkich tych kosztów nie okaże się, że podróż wynajętym autem wychodzi taniej?

Gdy samochód jest w naprawie

Inny scenariusz, w którym wypożyczone auto na wakacyjny wyjazd po prostu się opłaca, wiąże się z awarią stałego auta. Szybkie naprawy przed wakacjami w przypadkowych salonach są bardzo drogie i niepewne – bardziej opłaca się zostawić samochód na dłużej u fachowca, a w międzyczasie jeździć wynajętym. Podobnie, gdy kończy się ubezpieczenie lub auto nie ma przeglądu – lepiej załatwić te formalności na spokojnie w wolnej chwili i jechać na urlop wynajętym autem, niż przeżywać stres tuż przed urlopem.

Jak bezpiecznie wypożyczyć auto na wyjazd?

Lepiej unikać wypożyczania aut z przypadkowych ogłoszeń czy w miejscach oferujących podejrzanie niskie ceny. Liczy się zaufanie do firmy wynajmującej i pewność, że auto jest sprawne i ma ubezpieczenie OC, AC i NNW a także pakiet Assistance w całej Europie. Zobacz ceny w wypożyczalni samochodów Prestige Car, gdzie korzystne rabaty otrzymujesz już po czwartym dniu jazdy wypożyczonym autem.

Poza wygodą, wynajem auta na lato pozwala też spełnić motoryzacyjne marzenia bez konieczności zadłużania się w banku na nowy samochód. We flocie Prestige Car znajdziesz m.in. efektownego Mercedesa SLK z odkrytym dachem czy kultowego Forda Mustanga.

Przeczytaj również

Wynajem aut na lotnisku Wrocław.

Wypożyczalnia Aut Prestige-Cars Wrocław pobiera jedynie 35 zł za podstawienie lub odbiór samochodu na lotnisku im.  Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Powyższa opłata podyktowana jest tym,  iż Wypożyczalnia Samochodów Prestige Cars nie posiada stacjonarnego biura na...

Czytaj dalej >
Wynajem samochodu na zagraniczną wycieczkę

Wyjazd za granicę wypożyczonym autem

Na samodzielne zorganizowanie wycieczki zagranicznej decyduje się coraz więcej Polaków. Oprócz wynajmu hoteli, zakupu biletów lotniczych czy opracowaniu turystycznych tras, warto wcześniej pomyśleć również o rodzaju transportu, z którego będziemy korzystać na miejscu. Wypożyczenie...

Czytaj dalej >

ABC Początkujących – Wynajmowanie samochodu

Jeżeli szykuje nam się jakaś specjalna okazja, a nie posiadamy samochodu bądź też wyjeżdżamy w delegację służbową to dobrym pomysłem może być wizyta w wypożyczalni samochodów. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób,...

Czytaj dalej >