5 powodów, dlaczego warto skorzystać z wynajmowania samochodów

5 powodów, dlaczego warto skorzystać z wynajmowania samochodów

Wynajem samochodu przez wielu ludzi kojarzony jest z usługą zarezerwowaną na wakacyjny wypoczynek. Możliwość dotarcia do trudnodostępnych miejsc w trakcie turystycznych wojaży to jednak niejedyna zaleta, związana z wypożyczeniem auta. Sprawdźmy, dlaczego warto korzystać z wynajmowania samochodów.

1. Mobilność gdziekolwiek jesteś

Zagraniczna wycieczka, delegacja w innym mieście, a może popsuty samochód? Możliwość wynajmu pojazdu powoduje, że nie trzeba rezygnować z wygodnego przemieszczania z punktu do punktu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. Samochód to nie tylko większy komfort jazdy, ale przede wszystkim niezależność od taksówek czy rozkładów jazdy transportu zbiorowego.

2. Sprawdzenie auta przed zakupem

Zakup nowego auta zawsze wiąże się z dużym wydatkiem. Niezależnie więc od tego, czy wymarzony samochód jest nowością na rynku, czy sprawdzonym przez wielu użytkowników klasykiem, warto przekonać się, czy jest dopasowany do naszych potrzeb. Wynajem wybranego modelu umożliwi sprawdzenie go w życiu codziennym, dzięki czemu zakup nowego auta nie będzie wiązał się z ryzykiem.

3. Budowanie profesjonalnego wizerunku

Niezależnie od tego, czy jesteśmy właścicielem, czy pracownikiem firmy, w czasie spotkań czy wyjazdów służbowych stajemy się wizytówką przedsiębiorstwa. Wysokiej klasy samochód to jeden z elementów, który buduje profesjonalny wizerunek przedstawiciela firmy. Wypożyczalnie samochodów, znajdujące się także w miastach będących częstym kierunkiem podróży biznesowych, takich jak Wrocław czy Poznań, umożliwią wynajem odpowiedniego pojazdu i wywarcie dobrego pierwszego wrażenia na partnerach biznesowych.

4. Oszczędność czasu…

Wynajem długoterminowy to interesująca alternatywa dla posiadania własnej ruchomości.
Wybór takiego rozwiązania umożliwia zaoszczędzenie dużej ilości czasu, który jest potrzebny w przypadku zakupu i użytkowania własnego samochodu. Ilość formalności, które musimy dopełnić przed wynajmem samochodu, jest niewielka w porównaniu z rejestracją czy ubezpieczeniem własnego pojazdu. Wynajem długoterminowy umożliwia zmianę modelu samochodu nawet co 2 lata, bez problemów związanych ze sprzedażą i kupnem kolejnego auta.

5. …i pieniędzy

Wielu ludzi utożsamia wynajem samochodu z wysoko płatną usługą. Warto jednak dokładnie przeanalizować koszty związane z zakupem i utrzymaniem samochodu, aby zweryfikować czy wypożyczenie samochodu naprawdę wiąże się z nadmiernymi wydatkami. W cenie wynajmu długoterminowego zawiera się najczęściej ubezpieczenie, pakiet assistance oraz usługa serwisowania pojazdu, dzięki której nie musimy martwić się niespodziewanymi wydatkami związanymi z naprawami, wymianą części czy samochodem zastępczym w trakcie awarii. Unikniemy opłat urzędowych, związanych z wymianą tablic rejestracyjnych czy zgłoszeniem samochodu w urzędzie. Wynajem samochodu nowszego, zużywającego mniej paliwa, pozwoli także zaoszczędzić na benzynie.

To tylko pięć z wielu zalet związanych z wynajmem auta. Warto wynająć samochód, aby przekonać się na własnej skórze, dlaczego warto skorzystać z usługi wypożyczania aut.

Przeczytaj również
co ważnego w umowie wynajmu

Umowa najmu samochodu – co powinna zawierać?

Co ważnego znajduje się w umowie najmu samochodu? W dzisiejszych czasach wynajęcie auta stało się bardzo popularną alternatywą do posiadania samochodu na własność. Pozwala to na obniżenie kosztów wynikających z obligatoryjnego ubezpieczenia OC, przeglądów...

Czytaj dalej >