5 najczęściej wynajmowanych samochodów na wakacje

5 najczęściej wynajmowanych samochodów na wakacje

Wakacyjne wyjazdy to czas, kiedy najczęściej korzystamy z usług wypożyczenia samochodów. Szeroki wybór modeli umożliwia dobór pojazdu odpowiedniego do naszych potrzeb. Sprawdźmy jakie samochody są najchętniej wynajmowane przez turystów.

1. Samochody mini

Samochody mini to najpopularniejsze model wybierany przez Polaków. Taki typ auta chętnie wybierany jest również na południu Europy, np. we Włoszech. Główne zalety niewielkich samochodów to nie tylko łatwość parkowania, ale także możliwość bezproblemowej jazdy wąskimi uliczkami, które często spotkać można w krajach będących popularnymi celami wakacyjnych wojaży, takich jak Hiszpania, Grecja czy Malta. Samochód tej klasy dobrze sprawdzi się dla pary lub osoby podróżującej samotnie. Ze względu na niewielkie gabaryty jazda większą ilością osób może być niekomfortowa. Z powodu niewielkiej ilości miejsca przeznaczonej na bagaże, samochód nie najlepiej sprawdzi się w czasie długich podróży. To natomiast dobry wybór na miejskie przejażdżki lub w czasie objazdu niedużej wyspy. Najchętniej wybieranym przez Polaków samochodem mini jest Fiat 500.

2. Samochody kompaktowe

Samochody kompaktowe to drugie najchętniej wybierane przez turystów samochody. Autosegment C oferuje większą przestrzeń bagażową niż samochody mini, dzięki czemu auta sprawdzają się na dłuższych dystansach. Samochody tego typu posiadają również więcej miejsca dla pasażerów, przez co komfortowo podróżować może grupa do czterech osób.

3. SUV-y

Samochody łączące zalety samochodów osobowych i terenowych to dobry wybór na podróże. Dobre osiągi w połączeniu z nie bardzo kosztowną eksploatacją, powodują, że model często wybierany jest jako wakacyjne auto. Taki model samochodu zazwyczaj dobrze radzi sobie w terenie, dlatego dobrze sprawdzi się na trudniejszym terenie.

4. Vany osobowe

Vany osobowe to dobry wybór dla dużych rodzin lub grup przyjaciół. Przestronne kabiny mogące pomieścić nawet do siedmiu osób oraz duże bagażniki, gwarantują podróż w komfortowych warunkach nawet na długich trasach. Napęd na cztery koła umożliwia także po nieutwardzanych drogach, dzięki czemu podróżnicy mogą pozwolić sobie na bardziej elastyczny wybór tras. Nie dziwi więc, że Vany osobowe zajmują wysokie, czwarte miejsce na liście najchętniej wypożyczanych na wakacje aut.

5. Kabriolety

Urlop to dokonała okazja, aby skorzystać z zalet, jakie oferuje kabriolet. Wiatr rozwiewający włosy oraz możliwość korzystania ze słońca w czasie przejażdżki sprawia, że taki model samochodu wybiera ok. 3% polskich turystów. To dobry samochód na romantyczną wycieczkę dla par. Wypożyczalnie kabrioletów oferują modele różnych klas i marek, dzięki czemu wybór takiego auta nie zawsze musi wiązać się z wysoką ceną.

W przypadku podróży warto kierować się nie tylko ceną czy osobistymi upodobaniami, ale również wygodą jazdy. Zestawienie najczęściej wybieranych przez turystów samochodów na wakacje to dobra wskazówka, która może pomoże wybrać samochód na następną wycieczkę.

Przeczytaj również

ABC Początkujących – Wynajmowanie samochodu

Jeżeli szykuje nam się jakaś specjalna okazja, a nie posiadamy samochodu bądź też wyjeżdżamy w delegację służbową to dobrym pomysłem może być wizyta w wypożyczalni samochodów. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób,...

Czytaj dalej >

Wynajem aut na lotnisku Wrocław.

Wypożyczalnia Aut Prestige-Cars Wrocław pobiera jedynie 35 zł za podstawienie lub odbiór samochodu na lotnisku im.  Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Powyższa opłata podyktowana jest tym,  iż Wypożyczalnia Samochodów Prestige Cars nie posiada stacjonarnego biura na...

Czytaj dalej >